Обласний лабораторний центр перевірив санітарно-епідемічну ситуацію в селах Житомирської області, які були в окупації

Обласний лабораторний центр зробив санітарно-епідемічну оцінку населених пунктів на деокупованих територіях Житомирської області.

Про це 8 червня повідомляє пресслужба ОЛЦ.

«На виконання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2022 №597 «Деякі питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України» Державною установою «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» була проведена санітарно-епідемічна оцінка 9 населених пунктів та території Народицької територіальної громади, які були тимчасово окуповані збройними силами Російської Федерації, і на яких відновлено державний суверенітет України», – йдеться у повідомленні.

Кількість мешканців населених пунктів до окупації складало 558 осіб, на час проведення оцінки – 275 осіб.

Водопостачання населення забезпечується у 3-х селах централізованими водогонами, у 6 селах водопостачання децентралізоване (приватні колодязі). Проведені дослідження якості та безпечності питної води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.Відібрано 38 проб води. З них 32 відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, в 6 виявлені відхилення (за санітарно-хімічними показниками – перевищений вміст нітратів).

Також було досліджено 2 проби ґрунту, відібрані із місць скупчення військової техніки. Перевищень гранично допустимих концентрацій хімічних речовин не виявлено.

Зазначається, що 21-22 травня працівники Овруцького міжрайонного підрозділу ОЛЦ відвідали сім населених пунктів Народицької територіальної громади Житомирської області (села Рубежівка, Радча, Нова Радча, Межиліска, Грезля, Вільхова, Давидки) та провели опитування 207 осіб, які проживають на даних територіях. В ході опитування населення на деокупованих територіях Житомирської області щодо питань громадського здоров’я встановлено, що медичне обслуговування населення здійснюється фельдшерськими пунктами у селищі Базар, селах Стара Радча, Межиліска; мешканці сіл Нова Радча, Грезля, Вільхова, Давидки за медичною допомогою звертаються в фельдшерський пункт села Радча; мешканці села Рубежівка отримують медичну допомогу у фельдшерському пункті селища Базар

«У всіх опитаних жителів вищевказаних населених пунктів укладені декларації з сімейними лікарями, є можливість звернутися до сімейного лікаря та викликати невідкладну медичну допомогу по телефону, за винятком жителів с. Рубежівка, у яких є проблеми із зв’язком. Санітарно-епідеміологічна ситуація у всіх населених пунктах задовільна. Інфекційні захворювання за останній час не реєструвались», – інформує обласний лабораторний центр.

Також зазначається, що 25 травня працівниками ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» був завезений вантаж гуманітарної допомоги до деокупованих сіл Народицької громади: жителям передали більше 2 тонн одягу, продуктів харчування, побутових товарів, лікарських засобів.

Як розміновують деокуповані населені пункти на півночі Житомирської області читайте в інтерв’ю з командиром саперного взводу

Як повідомляв Житомир.info, вдень 4 квітня 2022 року керівник ОВА Віталій Бунечко інформував, що на території Житомирської області російських окупаційних військ вже немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.