Покровська церква, закинута каплиця та руїни Єзуїтського монастиря в історичному центрі Житомира з висоти пташиного польоту

В історичному центрі Житомира знаходиться три культові споруди. Одна з них – залишки Єзуїтського монастиря, який є пам’яткою архітектури національного значення і знаходиться за адресою Леха Качинського, 14. На цій ділянці до сьогодні збереглися руїни келії монастиря. Його історія розпочалась у 1724 році. Саме тоді монастир заснували єзуїти, яких вважали найчисленнішим католицьким чернечим орденом. У радянські часи приміщення використовували як в’язницю, гетто для єврейського населення, а після війни, як обласні бази – взуттєву і книжкову. Потім цю споруду закинули.

Інші дві пам’ятки архітектурного значення серед містян менш відомі. На Охрімовій горі до сьогодні збереглися руїни каплиці Св. Миколая та Покровська церква. Вони між собою раніше не були пов’язані, але знаходяться зовсім поруч.

Покровську церкву збудували наприкінці XIX ст. на місті стародавнього кладовища. Сьогодні вона виконує функції виробничого приміщення підприємства «УТОС».

Каплиця Св. Миколая була споруджена у 1788 році на місці костьолу Св. Миколая, який зруйнували у 1651 р.

Сьогодні ці дві пам’ятки перебувають у занедбаному стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.