Питання внутрішньо переміщених осіб для Житомирщини особливо актуальне

Онлайн – діалог із внутрішньо переміщеними особами, представниками Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та місцевих органів влади, представниками міжнародних організацій, науковцями та громадськістю.

Захід організувала мій радник,
голова ГО “Союз переселенці в
Мир на долоні” Ірина Гладка.

Вона ж ініціювала та за підтримки Уряду України та Структури ООН Жінки при фінансуванні Швеції провела дослідження потреб внутрішньо переміщених жінок в період COVID-19 у 9 областях України, в тому числі і на Житомирщині.

Результати підтвердили підвищену вразливість жінок до негативних наслідків пандемії.

Так, для 82% опитуваних жінок особливо гострою є проблема проживання в орендованому житлі. 67% внутрішньо переміщених жінок вказали на потребу в психологічній підтримці. Існує нагальна потреба у підтримці жінок-ВПО в догляді за дітьми. А також, більшість висловили бажання бути долученими до процесів соціальної згуртованості в громадах, впливати на рішення на всіх рівнях і створювати власний бізнес або соціальні підприємства задля власного працевлаштування із користю для громад.

Питання внутрішньо переміщених осіб для Житомирщини особливо актуальне, адже саме наша область у 2014 році однією з перших почала приймати переселенців зі Сходу.

І якщо тоді нашим першочерговим завданням було дати їм тимчасовий дах над головою, то сьогодні ми вже говоримо про повноцінне забезпечення житлом, соціальні гарантії, працевлаштування, рівність прав та умови для створення бізнесу.

Мені надзвичайно приємно мати у радниках з цих питань пані Ірину Гладку і хочу запропонувати всім головам обласних рад перейняти мій досвід та залучати таких фахівців до прийняття обласних програм, які стосуються підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Пані Ірина не тільки сама є переселенкою зі Сходу, а й активно опікується всіма питання ВПО, учасників бойових дій та захистом прав жінок.

На Житомирщині проживає майже 8 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Дуже важливо комплексно підходити до вирішення їх проблем: будувати нове житло й одразу створювати нові робочі місця. Без підтримки держави, без сумніву, нам не впоратись.

Разом із тим, маючи підтримку та сприяння Уряду, наразі ми працюємо над потужним проєктом будівництва на Житомирщині мега індустріального парку. А це дасть десятки тисяч нових робочих місць.

Вищі навчальні заклади області готові перепрофільовувати фахівців та приймати внутрішньо переміщених осіб на навчання за пільговими програмами. Для цього створені всі умови, є матеріальна база.

Пандемія спричинила суттєвий тиск на економіку нашої держави і ми розуміємо, що ВПО опинились у так званій групі ризику. Незабаром Уряд прогнозує нове посилення карантинних обмежень. Тому ми маємо бути проінформованими щодо їх актуальних потреб та готовими підставите плече.

Дякую організаторам та партнерам цього діалогу та проведеного дослідження, яке дозволило нам чітко оцінити ситуацію для того, щоб знайти шляхи її покращення.

Домовились, що ми запропонуємо своє бачення та готові запустити на Житомирщині пілотний проєкт.

Гуманне відношення до наших громадян, які із-за агресії та війни проти нашої держави росії, були вимушені покинути свій дім, допомагати їм це наш обов’язок, подібна трагедія могла би статися із кожним із нас,

ми різні але єдині

Розвиваємо Україну та Житомирщину разом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.