У Бердичеві суд оштрафував жінку, 15-річна дочка якої курила у громадському місці

У Бердичеві суд оштрафував місцеву жительку, чия неповнолітня дочка курила у громадському місці.

Про це 22 червня повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

«Оштрафовано бердичівлянку, чия неповнолітня дочка палила цигарки у громадському місці. Правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175 КУпАП, зафіксували у травні цього року по вул. Вінницькій, і так як дівчина не досягла віку, з якого настає адмінвідповідальність, протокол було складено на маму – за неналежне виконання батьківських обов’язків», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до суду вони прийшли удвох: 15-річна школярка і 36-річна матуся. Перша підтвердила, що курила на вулиці «Мальборо», друга визнала, що не забезпечила дитині достатнього виховання. Після дослідження усіх доказів молоду жінку було визнано винною у проступкові, передбаченому ч. 3 ст. 184 Кодексу про адміністративні правопорушення.

У суді наголошують: частина третя статті 184 КУпАП містить пряму вказівку на батьківську відповідальність у випадку, якщо діти віком 14-16 років скоїли будь-яке адмінправопорушення. Розмір грошового стягнення – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

«У даному випадку матусі призначено 850 гривень штрафу за доньчине куріння як прояв незабезпечення належних умов виховання. А дівчина, у разі наступних правопорушень, скоро й сама зможе відповідати перед законом: за кілька місяців їй буде 16-ть», – зауважують у пресслужбі суду.

Протягом десяти днів постанова суду може підлягати оскарженню.

Як повідомляв Житомир.com.ua, взимку 2020 року на Ружинщині Житомирської області судили учня 10 класу Зарудинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, який курив сигарети на подвір’ї школи. Суд визнав школяра винним у вчиненні адміністративного правопорушення, але обмежився попередженням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.