У квітні від отруєння чадним газом в житомирській квартирі загинули двоє людей, газовики встановили технічну причину

У квітні цього року в квартирі одного з житомирських багатоквартирних будинків на вулиці Небесної сотні були виявлені тіла двох осіб. За попередньою інформацією, люди загинули через отруєння чадним газом.

Про це йдеться у матеріалах пресслужби АТ «Житомиргаз», надісланих на редакційну пошту Житомир.com.ua 14 червня.

Зазначається, що спеціальна комісія проводила технічне розслідування й визначила причину накопичення вуглекислого газу у помешканні.

«Трагедія трапилася в одній із багатоповерхівок міста ще у квітні. Наразі ж комісією проведено технічне розслідування й визначено причину накопичення вуглекислого газу у помешканні. Смертельна концентрація СО утворилася у приміщені через одночасну роботу газового водонагрівача з несправною автоматикою безпеки та витяжною вентиляцією з штучним спонуканням у ванній кімнаті, що є порушенням п.5.7 розділу V, глави 5, п.6.5, розділу V, глави 6 «Правил безпеки систем газопостачання», – йдеться у повідомленні.

Фото надане пресслужбою АТ «Житомиргаз»

У акті технічного розслідування причин аварії зазначено: «планове технічне обстеження внутрішньо будинкових систем газопостачання не проводилося. Акт планового технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання (ПТО) відсутній. Договір на технічне обслуговування внутрішніх газопроводі і газового обладнання квартири №# не укладався».

Загалом в процесі розслідування було виявлено низку порушень вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, що створюють загрозу виникнення аварійних ситуацій при експлуатації систем газопостачання.

Фото документа надане пресслужбою АТ «Житомиргаз»

Також зазначається, що відповідно до діючого законодавства, відповідальність за стан внутрішніх газових мереж несе власник помешкання. Тож проти власника згаданої квартири порушено кримінальну справу за фактом ненавмисного вбивства, адже у помешканні знайшли тіла двох людей без ознак життя.

В АТ «Житомиргаз» наголошують: цієї трагедії можна було б уникнути за умови вчасного, фахового проведення технічного обслуговування внутрішніх газових мереж та газового обладнання фахівцями, що мають спеціальний дозвіл на виконання таких робіт. Також про смертельну небезпеку міг би попередити завчасно встановлений сигналізатор газу.

У газотранспортній компанії звертаються до усіх споживачів з проханням бути уважними та відповідальними при використанні природного газу в побуті.

У пресслужбі ГУ Нацполіції у Житомирській області в коментарі Житомир.com.ua уточнили, що загиблими є чоловік 1984 р. н. та жінка 1986 р. н.

А в пресслужбі «Житомиргаз» в коментарі Житомир.com.ua також розповіли, що з початку 2022 року в області було зафіксовано 11 викликів щодо підозри на отруєння чадним газом. На щастя, більшість із них минулася без жертв.

Як повідомляв Житомир.com.ua, 10 лютого 2022 року в будинку на вулиці Перемоги, 3 у Житомирі зафіксували груповий нещасний випадок: загинув чоловік, 1980 року народження, ще двох осіб, жінку 1981 та чоловіка 1960 років народження, госпіталізували. За попередньою інформацією, нещасний випадок міг статися внаслідок порушення експлуатації газового обладнання. За фактом загибелі 40-річного чоловіка, громадянина Туреччини, в одній із квартир у будинку на вулиці Перемоги, 3 поліція відкрила кримінальне провадження.

Фото документа надане пресслужбою АТ «Житомиргаз»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.