У селі поблизу Житомира нетверезий чоловік порубав сокирою двері церкви московського патріархату: суд призначив місяць арешту

Житомирський районний суд ухвалив вирок чоловікові, який у селі Левків порубав сокирою двері місцевої церкви. За скоєне хулігану призначили покарання у виді одного місяця арешту.

Вирок щодо вказаної кримінальної справи (ч. 1 ст. 296 КК «Хуліганство») Житомирський районний суд виніс 8 червня 2022 року. В Єдиному державному реєстрі судових рішень вирок оприлюднили 9 червня.

Сам інцидент трапився 18 квітня цього року. Чоловік, невдоволений функціонуванням у селі Левків храму, що належить до Української православної церкви московського патріархату, «озброївся» сокирою та кілька разів ударив нею по склу вхідних металопластикових дверей храму. Зухвальця не зупинило навіть те, що поруч розташовані приватні будинки і блокпост.

З матеріалів суду відомо, що чоловік був нетверезим.

«… тримаючи в правій руці сокиру, яку заздалегідь взяв із собою для вчинення хуліганських дій, наніс нею близько шести ударів по скляних вставках вхідних металопластикових дверей зазначеного храму, чим умисно грубо порушив громадський порядок. В результаті здійснених ударів по скляних вставках вхідних дверей ОСОБА_1 заподіяв потерпілому ОСОБА_2 матеріальну шкоду на суму 7047 грн. 02 коп», – йдеться у тексті вироку.

Скриншот з вироку Житомирського районного суду

Обвинувачений – раніше не судимий, неодружений, непрацюючий, за місцем проживання характеризується нейтрально.

Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченому, стало щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення. Обставиною, що обтяжує йому покарання, суд визнав вчинення кримінального правопорушення в стані алкогольного сп`яніння.

Врешті, суд ухвалив «ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК, та призначити йому покарання у виді одного місяця арешту».

Також з обвинуваченого на користь держави стягнули 3775 грн. 40 коп. судових витрат на залучення експертів при проведенні експертизи.

Цивільний позов у провадженні не пред’являвся.

Як повідомляв Житомир.com.ua, 19 липня 2022 року Богунський районний суд м. Житомира ухвалив вирок чоловікові за наругу над державними символами. Обвинувачений, перебуваючи у холі Житомирського райуправління поліції, вдарив ногою по емблемі Нацполіції, в середині якої є зображення малого Державного герба України. Суд визнав чоловіка винним у кримінальних правопорушеннях за двома статтями («Наруга над державними символами» та «Хуліганство») й призначив покарання у виді штрафу розміром 34 тис. грн.

Житомир.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.