У Житомирі померла дитяча письменниця Марія Пономаренко

У Житомирі 7 червня 2022 року після тривалої хвороби померла відома дитяча письменниця Марія Пономаренко.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України.

«7 червня, на 78-му році життя, в результаті тривалої хвороби перестало битися серце відомої дитячої письменниці, членкині Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України, авторки понад ста п’ятдесяти збірок казок, віршів, п’єс, вистав – Марії Антонівни ПОНОМАРЕНКО. ЖОО НСПУ, письменницька спільнота висловлюють щирі співчуття родині Марії Антонівни. Світла пам’ять прекрасній людині та талановитій письменниці», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прощання з письменницею відбудеться 08 червня з 12 до 13 години у Свято-Михайлівському кафедральному соборі (м.Житомир).


Фото з Facebook-сторінки Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України

Пономаренко Марія Антонівна народилася 08 березня 1945 р. в селі Левкові Житомирського району. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка в 1970 р. Працювала на Житомирському льонокомбінаті, редактором редакції радіомовлення, а згодом багатотиражки «Текстильник Полісся» з 1963 р. по 2000-й. Працювала у жанрі дитячої літератури. Авторка понад 150-ти книжок: віршів, казок, вистав, п’єс, нісенітниць, з них п’ять авторських читанок для дітей і вихователів дитячих садків, учнів початкової школи : «Подарунок», «Жайвір», «Сонячна країна – моя Україна», «Перлинка», «Усміхнений Сонях». Різнобічність її письменницького таланту була надзвичайно широкою. Вся її майстерність та поетична творчість насичена образами, поетичне рідне слово доступне для сприйняття та зрозуміле і цікаве дітям, завдяки чому вони із задоволенням читають її читанки, слухають її казки, вчать та декламують її вірші, співають пісні, ставлять музичні сценки та опери. Адже її твори для дітей, в першу чергу відтворюють християнську мораль: чесність, порядність, виховують любов до батьків, до рідної землі, до України, сприяють формуванню інтелектуально-розвинутої особистості кожної дитини, популяризації книги та дитячого читання. Марія Антонівна лауреатка премії ім.Наталі Забіли журналу «Малятко» (1987), ім.Лесі Українки (2011), ім.Олени Пчілки (2014), премії ім.Б.Тена (2021) та багатьох інших. Член НСПУ з 2000 р.

Як повідомляв Житомир.com.ua, 28 березня 2022 року в Житомирі перестало битися серце видатного представника культури Житомирської області, багаторічного організатора культурних та мистецьких заходів, відомого продюсера Нужди Валерія Леонідовича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.