У Житомирській області двоє чоловіків вирубали сосни у заказнику, а правоохоронцям один з них розповів легенду про бабусину спадщину

На території Малинської територіальної громади Житомирської області в лісовому заказнику «Острів» «чорні лісоруби» вирубали сосни. На транспорт порушників – автомобіль і трактор, – а також на незаконно здобуту деревину накладено арешт.

Про це 8 липня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За процесуального керівництва прокурорів Малинського відділу Коростенської окружної прокуратури у межах кримінальних проваджень за фактом незаконних порубок та перевезення лісу (ч. 1 ст. 246 КК України) накладено арешт на майже 10 м3 деревини, два транспортні засоби та знаряддя вчинення злочину – три бензопили», – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що незаконні порубки скоєно на початку липня цього року у лісовому заказнику «Острів», що на території Малинського лісогосподарства та у лісопосадці на землях Малинської територіальної громади. До кримінальних правопорушень причетні два місцеві жителі.

Зокрема, один з них зрубані у заказнику 60 соснових колод перевозив вдень, на автомобілі марки Ford Transit. А коли правоохоронці зупинили та запитали про походження деревини, замість дозвільних документів чоловік розповів легенду про бабусину спадщину, де він нібито напиляв таку кількість колод. Роз’яснили ситуацію працівники лісової охорони, які виявили свіжозрубані пеньки у заказнику.

Інший малинчанин, який трактором перевозив понад два десятки колод без документів, пояснив правоохоронцям, що вже звалені дерева розпиляв на колоди та перевозив для власних потреб.

Тепер обом доведеться пояснювати свої дії ще й у суді. За попередніми підрахунками фахівців, фігурантами справи заподіяно збитків державним інтересам на понад 70 тис. грн.

Наразі призначені відповідні експертизи для встановлення остаточних збитків, заподіяних довкіллю.

Досудове розслідування, за процесуального керівництва Малинського відділу Коростенської окружної прокуратури, проводить відділення № 1 Коростенського райуправління поліції.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2021 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що посадовець та інспектор охорони вирубали близько десятка сосон у заповіднику «Древлянський», порізали їх на колоди та намагалися вивезти. Обом оголосили підозру.

Фото пресслужби Житомирської обласної прокуратури Фото пресслужби Житомирської обласної прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.