Як випускники українських шкіл, які перебувають за кордоном, можуть отримати документи про освіту

Випускники закладів загальної середньої освіти, які перебувають за кордоном, можуть отримати документи про базову середню та повну загальну середню освіту в закордонних дипломатичних установах України в країні перебування.

Про це 10 червня повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

«Це врегульовано Порядком міжвідомчої взаємодії з питань вручення здобувачам освіти, які перебувають за межами України, документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, виданих в умовах воєнного стану в Україні, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ України №538/192 від 9 червня 2022 року. Порядок визначає механізм вручення випускникам, які перебувають за межами України, документів про базову та повну загальну середню освіту та додатків до них, виданих закладами освіти впродовж дії воєнного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошеного у встановленому порядку», – йдеться у повідомленні.

Вручення випускникам документів про освіту в закордонних дипломатичних установах України здійснюватиметься на підставі заяви, яка має подаватися до закладу загальної середньої освіти, який замовив документ про освіту.

Заяву можуть подати один із батьків, опікун, інший законний представник, родич здобувача освіти або повнолітній здобувач освіти, а в окремих випадках – сам здобувач освіти.

Для того, щоб випускники могли отримувати документи про освіту, міжвідомчу взаємодію здійснюють МОН, МЗС, а також органи управління у сфері освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій та закордонні дипломатичні установи України.

Нагадаємо, 12 травня Міністерство освіти і науки затвердило календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ): тестування проходитиме в три сесії, основна буде 18 липня – 10 серпня.

Як повідомляв Житомир.com.ua, Верховна рада 23 березня 2022 року прийняла закон про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022-му році. 4 травня Міністерством юстиції України був зареєстрований Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.